بیماری دیابت در کودکان، چطور پیشرفت می‌کند؟

[ad_1]

گابریک: خوردن شیرینی و شکر باعث دیابت نمی شود. تحقیقات هنوز در حال انجام هستند اما هیچ کدام نشان ندادند که دقیقا چطور بیماری دیابت در کودکان پیشرفت می کند.

دیابت در کیمن کودکان شیرینی‌خور؟

دیابت نوع 1 با عنوان دیابت نوجوانی شناخته شده که در اثر حمله سیستم ایمنی به سلولهای تولید کننده انسولین پانکراس ایجاد می گردد.

 انسولین هورمونی است که در بدن گلوکز را به انرژی تبدیل می کند. بدون انسولین، گلوکز در خون می ماند و تا سطح خطرناک بالا می رود. 

دیابت نوع 2 با عنوان دیابت بزرگسالان شناخته شده است اما در کودکان نسبت به قبل بیشتر دیده می شود. در دیابت نوع 2 ، یا تولید ناکافی انسولین یا مقاومت به انسولین وجود دارد در نتیجه نظیر دیابت نوع 1 قند خون جهت تولید انرژی از جریان خون به سلولها منتقل نمی شود.

محققان بسیاری بر این عقیده اند که دیابت در نتیجه عوامل ژنتیکی و محیطی ایجاد می گردد. ژنتیک و سابقه خانوادگی عامل عمده ای در پیشرفت دیابت به خصوص نوع 2 می باشد. با این وجود، ژنتیک تنها فاکتور نیست.

اکثریت کودکان مبتلا به دیابت نوع 1، سابقه فامیلی دیابت ندارند. بنابراین پیشنهاد شده است که برخی عوامل خارجی باعث تخریب سلول های سازنده انسولین می شود. همچنین عوامل محیطی موثر در پیشرفت دیابت نوع 2 شامل چاقی، عدم تحرک، سابقه خانوادگی دیابت می باشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *