کم شدن درد زایمان، تغذیه درست

[ad_1]

درد زایمان یکی از درد های متعارفی که خانم ها معمولا پس از زایمان دارند بنابراین برای کاهش این دردها بهتراست به نکات تغذیه ای توجه کنند.

دکتر وحید اسماعیل زاده متخصص تغذیه در خصوص برنامه ی غذایی خانم ها پس از زایمان گفت: بسیاری از عوارض دوران بارداری بستگی به نوع و مقدار مواد غذایی که  که در دوران بارداری مصرف میکند، برمی گردد که باید این خانم ها توجه ی زیادی به آن کنند.  

وی ادامه داد: درد زایمان یکی از درد های متعارفی است که معمولا برای هر خانم بارداری پس از زایمان رخ می دهد برای همین  این خانم ها باید در برنامه ی غذایی خود از گروه پروتئینی همچون گوشت، ماهی، آجیل و میزان قابل توجهی روی برای ترمیم بافت بدن خود قرار دهند.

این متخصص تغذیه با اشاره به شروع درد زایمان بیان کرد:با آغاز درد زایمان خانم ها به مقدار زیادی غذا میل نکنند و فقط به اندازه ای غذا مصرف کنند که انرژی لازم بدن خود را تامین کنند، البته در این زمان از مواد غذای چرب که دیر هضم است نباید مصرف شود.

وی در خصوص قند ها اظهار کرد: این خانم ها بعد از زایمان مصرف قند ها را  به حداقل برساند به علت اینکه خانم های باردار هنگام زایمان دچار افت فشارخون می شوند  و اکسیژن رسانی به بافت ها کاهش می یابد، همچنین به علت از دست دادن خون بدن خود بهتراست مواد پروتئینی  را در سبد برنامه ی غذایی خود قرار دهند.

وی در خصوص راهکارهای کاهش خونریزی پس از زایمان و بهبود زودتر زخمها و
کاهش درد گفت: استفاده از آب میوه ها و سبزی ها منجرب به بهبود زخم ها و
کاهش درد زایمان می شودومواد غذایی چرب موجب افزایش خونریزی پس ا زایمان می
شوند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *