کودک 4 ساله شما: درک کردن برنامه های تلویزیون

[ad_1]

 

کودک 4 ساله شما هنوز نمی تواند متوجه شخصیتهای برنامه ای تلویزیونی حتی کارتون ها ( که البته واقعی هم نیستند) بشوند.  حتی اگر کودک شما در حال مشاهده برنامه های تلویزیونی مختص گروه سنی خودش هم باشد، بهتر است هنگام تماشای تلویزیون کنار او باشید.

کودک 4 ساله شما هنوز نمی تواند متوجه شخصیت های برنامه ای تلویزیونی حتی کارتون ها ( که البته واقعی هم نیستند) بشوند.  حتی اگر کودک شما در حال مشاهده برنامه های تلویزیونی مختص گروه سنی خودش هم باشد، بهتر است هنگام تماشای تلویزیون کنار او باشید. هنگامی که در برنامه ای صحنه ای دلخراش و یا صحنه مرگ نشان داده می شود، شما احتمالا تلاش می کنید که به کودک خود بگویید که این صحنه ها واقعی نیست. کودک شما تفاوت میان برنامه های تبلیغاتی یا سایر برنامه ها را متوجه نمی شود، بنابراین تلاش کنید تا به او توضیح دهید که تبلیغات با اغراق در واقعیت ها مردم را به سمت خرید سوق می دهند.

اگر نمی توانید گروه سنی یک برنامه را مشخص کنید، سعی کنید خود را به جای کودک خود بگذارید: آیا اگر این برنامه را ببینم ، شب دچار مشکل نخواهم شد؟ ( کودک شما چند بار بعد از دیدن فیلم دچار کابوس شبانه شده است؟) ترس کودک خود را به پای عصبانیت او نگذارید. حتی اگر غیر واقعی بودن این فیلم ها را برای کودک خود توضیح دهید، بازهم او نمی تواند آین حرف ها را باور کند. بهتر است که به او بگویید شما حس او را  درک می کنید و به او اطمینان دهید که او در کنار شما امنیت دارد.

زندگی شما

اکنون شما نمی دانید که با کوهی از کاغذها چه کنید؟ کودک شما تازه نقاشی گرفتن را یاد گرفته است و مرتب کاغذ کثیف می کند؟ آن ها را نگه دارید اما به طور مجازی. آنها را اسکن کنید دو در کامپیوتر خود نگه دارید. آنها را در گروه های خانوادگی بگذارید و یا به مادربزرگ او میل کنید. کودک شما در سن های بالاتر عاشق دیدن کارهای خود هستند. چند صفحه از نقاشی های او را روی دیوار یا یخچال و یاسر قسمت های خانه بچسبانید. حتی می توانید کارهای او را تاریخ بزنید و در یک پوشه نگه دارید.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *