کودک 4 سال و 3 ماهه شما: رقابت همتایان

[ad_1]

کودک 4 سال و 3 ماهه شما: رقابت همتایان

رقابت میان همتایان حتی در 4 سالگی نیز یک واقعیت است. در حقیقت این موضوع وقتی وارد زندگی کودک شما می شود که به مهد کودک می رود و اوقات بیشتری را با دوستان خود بازی می کند. 

اگر با داستانی شبیه این روبرو شدید اصلا تعجب نکنید: پسر شما ناگهان عروسک مرد عنکبوتی خود را کنار می اندازد و توجهی به آن ندارد. از او بپرسید چرا؟ قطعا پاسخ کودک شما اینست که دوستانم به من گفته اند که سوپر من بهتره. مرد عنکبوتی قوی نیست. کودک شما اکنون دوست جدیدش را دوست دارد.

رقابت میان همتایان حتی در 4 سالگی نیز یک واقعیت است. در حقیقت این موضوع وقتی وارد زندگی کودک شما می شود که به مهد کودک می رود و اوقات بیشتری را با دوستان خود بازی می کند.  کودکان در این سن تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با سایر کودکان و بازیهای گروهی دارد. ممکن است شما بارها و بارها این جمله را به دلایل مختلف شنیده باشید:” کلر تو اتاقش یک تلویزیون داره، منم میتونم یک دونه داشته باشم؟”

بهترین پاسخ شما در این موارد اینست که تفاوت علایق و تفریحات انسان ها و طبیعی بودن آن را برای او توضیح دهید. خانواده ها دارای قوانین مختلفی هستند. ممکن است رقابت میان همتایان جنبه های مثبتی هم داشته باشد. دیدن کودکان هنگامی که در حال تقلید از کار دوستان خود می باشند بسیار جذاب می باشد. به کودک خود اجازه دهید که شام را با دوستش بخورد. خواهید دید که کودک شما پس از بازگشت از منزل دوست خود با افتخار از خوردن لوبیا سبز و یا سایر غذاهایی تعریف می کند که قبلا آنها را نمی خورد.

زندگی شما

اکنون زمان مناسبی است تا به کودک خود یاد دهید:” ممکن است لطفا مرا ببخشی؟” توجه کودکان از بزرگسالان کمتر است. آنها نمی توانند در تمام مدت مهمانی و یا غذا کنار سایرین بشیند. بنابراین به آنها یاد دهید تا با یک روش مودبانه از دیگران عذرخواهی کند و جمع را ترک کند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *