کودک 4 سال و 3 ماه شما: آیا ورزش کردن زود است؟

[ad_1]

 

شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ مهارتهای فیزیکی تمام کودکان با بازی کردن رشد می کند. کودک شما نیازمند حداقل یک ساعت نرمش نیاز می باشد.

فکر کردن به ورزش برای یک کودک 4 ساله خیلی زود است. خیلی از کودکان 4 ساله هنوز از مهارت های حرکتی لازم برای لذت بردن از بازی های مختلف ( مثل توانایی لازم برای توجه و تمرکز کردن و پیروی از قوانین) برخوردار نیستند. حس خودخواهی کودکان در این سن افزایش می یابد. موفق نشدن پیش چشم افراد زیادی می تواند منجر به ناراحت شدن و گریه گردن کودک شما و حتی ترک ورزش شود.

شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ مهارتهای فیزیکی تمام کودکان با بازی کردن رشد می کند. کودک شما نیازمند حداقل یک ساعت نرمش نیاز می باشد. بنابراین به او اجازه دهید تا به میران لازم بازی کند و به پارک برود. بازی با وسایل پارک و پرتاب توپ و گرفتن آن از جمله بازیهای مناسب می باشند. چند سال دیگر هنگامی که کودک شما آماده رفتن به پیش دبستانی می باشد، زمان مناسبی برای آغاز ورزش و ایده های جذاب دیگر در این زمینه می باشد. هم چنین با شکوفا شدن توانایی ها و استعدادهای او، بهتر می توانید ورزش مناسب او را پیدا کنید.

زندگی شما

اکنون شما رفتارهای خوب کودک خود مثل جمع کردن وسایلش را تشویق می کنید. سعی کنید نسبت به رفتارهای مودبانه کودک خود واکنش مثبت نشان دهید و او را تشویق کنید. جملاتی مثل ” بابت استفاده از کلمه ” لطفا” هنگام درخواست دسر از شما ممنونم” یا ” بخاطر قطع نکردن صحبت من پشت تلفن ممنونم”. هم چنین به کودک خود یاد دهید که تلاش برای استفاده از این کلمات قابل تقدیر و با ارزش است. احوالپرسی با سایر کودکان و بزرگسالان را به او یاد دهید.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *