کودک 4 سال و 3 ماه شما: بازی باور کردن

[ad_1]

کودک 4 سال و 3 ماه شما: بازی باور کردن

 

استیکرها به شمشیر و پتوها به شنل سوپر من ها تبدیل می شود. خردسالان دوست دارند تا با استفاده از وسایل مختلف خود را وارد عالم باور کنند.

استیکرها به شمشیر و پتوها به شنل سوپر من ها تبدیل می شود. خردسالان دوست دارند تا با استفاده از وسایل مختلف خود را وارد عالم باور کنند. تخیلات کودک 4 ساله در بالاترین حد ممکن قرار دارد. او می تواند به هر چیزی که دوست دارد تبدیل شود: یک هیولای شکارچی، مادر یا خلبان. این بازیها به کودک شما کمک می کند تا قوانین جدیدی را درک کند، مشکلات را حل کند و مکالمات جدیدی را یاد بگیرند. تخیلات او داستان های جدید و پیچیده تری را می سازد که حتی می تواند شامل بقیه افراد نیز بشود. بنابراین اکنون صحنه های نمایش او طولانی تر است و حتی ممکن است که کودک شما این صحنه ها را روزانه چندین بار تکرار کند.

برای کمک به بهتر شدن قوه تخیل کودک خود وسایل مورد نیاز او را در دسترس او قرار دهید. کفش ها و لباس هایی که دیگر مورد نیاز نیستند نسبت به وسایل موجود در فروشگاه ها نقش موثری در افزایش قوه تخیل کودک شما دارد. حتی خود شما هم از کاربردهای مختلف کودکتان از این وسایل تعجب می کنید. یک سبد ممکن است تبدیل به وسیله حمل اشیا به خانه مادربزرگ یا سبد خرید عروسکش شود.

به اطراف نگاه کنید تا ایده های جدید را پیدا کنید. قوطی های خالی غذای کودک و یا توستر شکسته می تواند یک آشپزخانه را برای او تداعی کند. عروسک حیوانات و کارت های بازی می تواند باغ وحش را برای او تداعی کند. اگر لوازم را در جعبه یا کامیون اسباب بازی او قرار می دهید، سعی کنید هر چند وقت یک بار جای آن را عوض کنید چرا که کودک شما عاشق کشف چیزهای جدید می باشد.

با تشویق کودک خود برای جمع کردن وسایلش ( چه در آشپزخانه، چه در اتاق خواب و چه در حمام) کار شما کمتر می شود. اتاق بهم ریخته شما خود به خود منظم نمی شود. سعی کنید در برنامه روزانه خود زمان مشخصی را به تمیز کردن اختصاص دهید. قبل از تغییر هر برنامه ( مثلا تمام شدن حمام و رفتن به اتاق خواب) زمانی را به تمیز کردن اختصاص دهید. به مرور زمان کودک شما این موضوع را در برنامه روزانه خود پیش بینی می کند. یک دستور و یا خواسته معمول در این سن : ” اتاق خود را تمیز کن” می باشد که البته اجرای آن بدون کمک شما بسیار سخت است. شما حداقل می بایست به عنوان ناظر کنار او باشید.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *