کودک 4 سال و 3 ماه شما: زود بیدار شدن

[ad_1]

 

بیشتر کودکان 4 سال عادت چرت زدن را ترک کرده اند اما اگر کودک شما هنوز بیش از نیم ساعت چرت می زند، باید بدانید .که این موضوع خواب شب او را دچار مشکل می کند.

 

گاهی کودک 4 ساله شما که معمولا خیلی خوب می خوابند، صبح ها خیلی زود از خواب بیدار می شوند و خیلی زودتر از سایر اعضای خانواده روز خود را شروع می کنند. اگر این یک مشکل همیشگی می باشد، احتمالا کودک شما یا زیاد چرت می زند یا خیلی زود می خوابد. بیشتر کودکان 4 سال عادت چرت زدن را ترک کرده اند اما اگر کودک شما هنوز بیش از نیم ساعت چرت می زند، باید بدانید .که این موضوع خواب شب او را دچار مشکل می کند.

اما اگر کودک شما گاهی زود بیدار می شود، نیازی نیست که شما نیز زود از خواب بیدار شوید چرا که خطری اون را تهدید نمی کند. کودک 4 ساله شما اکنون به اندازه ای بزرگ شده است که تشخیص دهید نباید کسی را از خواب بیدار کند. اما می تواند به آرامی در اتاقش بازی کند. سعی کنید وسایل بازی بی سر و صدا را در اتاق او قرار دهید. کتاب های جذابی را در اتاق او بگذارید تا صبح چیز جذابی برای نگاه کردن و وقت صرف کردن داشته باشد. علامتی (زنگ ساعت یا صدا کردن او) را مشخص کنید که کودک شما آن را به عنوان علامت زمان مناسب بیدار شدن و خارج شدن از اتاق بشناسد. یک ساعت آنالوگ را داخل اتاق او قرار دهید و روی ساعت مناسب بیدار شدن یک استیکر قرار دهید.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *